Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

KONTAKTY

EatGreen
Rovienka 4
98505 Kokava nad Rimavicou
tel: (+421)948 220 435
info(a)eatgreen.sk

NOVINKY

arr3Nie všetky bamboo cupy sú plné chemikálií  Dobrý deň prajem, ako tvorca projektu EatGreen a výhradný dovozca bambusových pohárov Ecoffee sa...

Vízia EatGreen a niečo O NÁS

Projekt  EatGreen som vytvoril práve preto , aby som mohol prispieť svojou ,,troškou"  ku zviditeľneniu prírodných produktov ako alternatívy voči ,,každodenným" plastom, ktoré vyhadzujeme v miliardách kusov a stovkách miliónov ton ročne. 

Samozrejme všetci určite vieme, alebo len tušíme ( no nechceme si to pripustiť), aký veľký dopad to má na náš ekosystém a tým pádom aj na všetkých z nás a budúce generácie.

Následky vidíme už teraz, ale predstavme si, ako bude vyzerať naša planéta Zem, ak budeme pokračovať takýmto tempom, o 10, 20 alebo 50 rokov. 

Preto treba spraviť dôležité kroky už dnes a teraz !!! 

Mojím a zámerom a myšlienkou je nájsť a ukázať ľudom, že vieme žiť v modernom svete so všetkými výdobytkami techniky, ale aj v suzvuku a synchronicite s prírodou. 


Začal som teda s otázkami
,,Čo používam ja a ľudia každý deň a je to ,,umelé"? "
,,Aký to má dopad na udržateľnosť ekosystému?"
,,Kde vidím najvačší ,,konzum" umelých jednorázových vecí ?
,,Aké alternatívy nám ponúka terajšia doba, aby som to mohol zmeniť HNEĎ? "

Kedže som sa roky pohyboval v atmosfére festivalov a videl som tie tisíce vyhodených umelých jednorázovych vecí, ktoré musí naša planéta Zem po tisíce rokov rozkladať, musel som zákonite začať v tomto smere.
Bolelo ma srdce a doslova celé telo, keď som o 3 dni po festivale videl celé lúky zasypané odpadom s vedomým, že aj keď to zmizne z mojích očí, tak ten odpad tu ostane po celé stáročia.

Musel som premýšľať a konať!


Projekt EatGreen som vytvoril v roku 2017 a začal som hneď v tomto smere. Našiel som alternatívy voči jednorázovým plastom ako sú trstinové a palmové taniere, drevené vidličky a lyžice, eko plastové poháre a sáčky, vyrobené z kukuričného škrobu, alebo nedávno objavené ryžové sáčky . Zrazu som začal vidieť mnoho variant voči plastom, ktoré vieme bezproblémovo vymeniť za prírodou rozložiteľné produkty.

Naozaj ma to veľmi milo prekvapilo, keď som zistil a uvedomil si, že na veľkú väčšinu ,,jednorázových plastov" tu máme prírodné a ekologické náhrady.

Moje zámery a ciele sa začali pomaly ( alebo celkom rýchlo) naplńať. 
Po intenzívnom hľadaní a následnej komunikácii som sa stal výhradným dovozcom bambusových pohárov známej značky Ecoffee pre Slovensko a Česko.

V roku 2016 som podporil projekt na Kickstarter s názvom LEAF republic, ktorý vytváral taniere so zelených listov. 
Vtedy som ešte nevedel, že o pár mesiacov neskôr budem ích výhradným dovozcom pre Slovensko a Českú republiku.

Takže to bol rok 2017 :)

Začína nový rok a máme obrovské plány, rozšíriť povedomie o alternatívach voči každodenným plastom na celom Slovensku a Česku. 
Uvidíme :) 

Riadim sa mottom: ,, Všetko je tak ako má byť, inak by to tak nebolo. No zároveň dám do toho všetko, aby sa to posunulo vpred "

Prajem všetko len to najlepšie, čo Vás má v živote stretnúť, a pokiaľ to nebudete v určitom momente pocitovať ako to najlepšie, uvidíte, že to tak budete vidieť s odstupom času. 
Sám som si tým prešiel, keď som mal návštevu vo svojom tele. Rakovinu. 

 

Takže poďme prírodu posunúť vpred ! ;)

S úctou a poklonou pred Vami,

Erik a celá EatGreen rodinka