Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

KONTAKTY

EatGreen
Rovienka 4
98505 Kokava nad Rimavicou
tel: (+421)948 220 435
info(a)eatgreen.sk

NOVINKY

arr3Nie všetky bamboo cupy sú plné chemikálií  Dobrý deň prajem, ako tvorca projektu EatGreen a výhradný dovozca bambusových pohárov Ecoffee sa...

06. 07. 2018

Z palmy až po EKO produkty

  Palmový list Palmy areka (Areca catechu) je starý druh palmy, pestovaný hlavne
v juhovýchodnej Ázii. Jej výskyt a dovoz pochádza hlavne z oblastí od Malajzie po Šalamúnove ostrovy, Taiwanu, Filipín a severnej Austrálie. Akeka je dokonca pestovaná v dažďových lesoch Madagaskaru a východnej Afriky. Rastie do výšky 25 m a rastú na nej červené plody, ktoré sú v Ázii pokladané za prirodzený stimulant.

Najcenenejšia časť rastliny (hlavne pre nás) sa nachádza na jej vrchole. Ide o 2 m dlhé listy, ktoré z palmy padajú 4 až 7 krát do roka, počas jej celého rastu. Počas sezóny sa tieto listy zbierajú a triedia podľa kvality. Naše palmové taniere sa vyrábajú zlisovaním celého listu. Z toho dôvodu sú pre výrobu vhodné len vysoko kvalitné listy.

Veľká časť listov sa spáli, alebo používa ako hnojivo na poliach.

Našim cieľom je ale predchádzať zbytočnému spáleniu a preto z neho vytvárame pekné a ekologicky obnoviteľné nádoby.

 

Postup, akým sa palmové taniere vyrábajú

  1. Palmové listy sú triedené podľa kvality.
  2. Vybrané listy sú umyté a následne vysušené. Sušenie nie je úplné, pretože trochu zbytkovej vlhkosti potrebujeme na ďalší proces tvarovania.
  3. List je tvarovaný a lisovaný pomocou teploty a hydraulického stroja do požadovaného tvaru.
  4. Hotovo! Tento jednoduchý proces je všetko, čo na výrobu ekologického produktu potrebujeme.

 

Palmové listy sú vyrábané z čisto ekologických a obnoviteľných zdrojov

V juhovýchodnej Ázii sa palmy areka pestujú hlavne kvôli ich plodom. O tento druh sa pestovatelia a obrovské korporácie veľmi nezaujímajú, pretože palma nie je producentom palmového oleja. Z toho dôvodu sa kvôli výsadbe neničí žiadny tropický prales, čo je veľmi dôležité.

Ďalším z aspektov je to, že listy sa zbierajú len z rastlín, ktoré nie sú chemicky ošetrené. Nevyužívajú sa teda žiadne pesticídy a fungicídy. Voda, s ktorou sa naše listy umývajú je ďalej používaná ako závlaha na ďalšie palmy. Nie je to len ekologický a čistý zdroj, ale ďalej pomáha chrániť a zavlažovať prostredie.

Po použití taniere skončia v smetnom koši a zriedkavo aj odhodené v prírode. To ale vôbec nevadí, pretože sú veľmi ľahko a rýchlo rozložiteľné a navyše pomáhajú tvoriť v pôde hnojivo pre rast iných rastlín. Ako 100% prírodný produkt neobsahujú žiadne toxické substancie a teda nemôžu nikomu uškodiť.

Výhody tanierov z palmových listov:

- Kompostovateľné

- Veľmi pekný prírodný dizajn s kresbou dreva

- Vyrobené so zdrojov, ktoré nezaťažuje prírodu

- Pevný, odolný a ľahký materiál

- Každý tanier je jedinečný ako otlačok prsta

- Luxusný vzhľad

- Dostatočná hrúbka pre ťažšie jedlá

- Začnú horieť neskôr ako papierové alebo plastové taniere

- Ideálny pomocník na nadviazanie prvej komunikácie na akejkoľvek akcii

- Materiál budúcnosti

Výberom ekologického materiálu sa taktiež zaraďujete k ľudom, ktorí výrazne redukujú plastový a chemický odpad na našej planéte, za čo sme Vám my aj naša planéta nesmierne vďační.

Všetky naše produkty z palmových listov nájdete TU.

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV